Azerbejdżańscy przywódcy diaspory spotkali się z prelegentem polskiego Sejmu

Przedstawiciele diaspory azerbejdżańskiej w Polsce wzięli także udział w spotkaniu w Warszawie 30 września. Podczas wydarzenia mówca polskiego Sejmu Kornel Morawiecki zaprezentował swoją platformę partyjną (Wolni i Solidarność) na nadchodzące wybory. Według Mahammad Mammadow, prezesa Instytutu Polsko-Azerbejdżańskiego, spotkanie było owocne. Podczas spotkania strony omówiły także obecność obserwatorów z Azerbejdżanu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Omówiono obecną sytuację i perspektywy rozwoju stosunków polsko-azerbejdżańskich.

Prezes „Unia Azerow w Warszawie” Rasul Mammadov uznał to spotkanie za wielki sukces azerskiej diaspory w Polsce. Zauważył, że ma nadzieję, że wkrótce zobaczą korzyści płynące z ich spotkania i zbliżającej się współpracy. „Naszym celem jest właściwe propagowanie propagandy Azerbejdżanu w Polsce i przyczynianie się do rozwoju stosunków polsko-azerbejdżańskich”.

Kandydatka na posłankę Urszuli Danuty Kokosińskiej, która wyraziła zainteresowanie rozwojem stosunków polsko-azerbejdżańskich, podkreśliła, że ​​Azerbejdżan jest jednym z ważnych krajów dla Polski i Unii Europejskiej.

Pod koniec wydarzenia zrobiono pamiątkowe zdjęcie

Sabina Salimzade

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *