Ministerstwo Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu i Państwowy Komitet inicjują wspólny projekt

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu i Państwowy Komitet ds. Dzieło z Diasporą podjęły decyzję o wspólnej działalności.

Report informuje, że obie organizacje państwowe skierowały swoje zalecenia i zadania z oficjalnym pismem do misji dyplomatycznych i organizacji diaspory zgodnie z nową decyzją, która przewiduje wspólny udział w różnych wydarzeniach i procesach dotyczących promowania prawdy Azerbejdżanu na świecie.

W piśmie stwierdza się, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Państwowy Komitet ds. Pracy z Diasporą są zdeterminowane do promowania państwa i obywateli Azerbejdżanu za granicą, zapewnienia interesów narodowych i budowania prac na rzecz współpracy i koordynacji na wyższym poziomie w przyszłych działaniach.

Zauważa się, że oprócz odpowiedniego wsparcia dyplomatycznych misji azerbejdżańskich na wydarzenia organizowane przez Komitet Państwowy w zakresie skutecznej organizacji diaspory i wzmocnienia stosunków naszych rodaków z historyczną ojczyzną, ważne jest również zacieśnienie relacji między wskazana organizacja i nasi rodacy. Wzajemne i oparte na współpracy partnerstwo zwiększy szanse na uniwersalne cele.

Przypominając, że prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew wyznaczył nowego przewodniczącego Komitetowi Państwowemu, w liście stwierdza się także konieczność prowadzenia działań w skoordynowanym pod względem wzajemnym formacie w tym kierunku, aby skuteczniej współpracować z diasporą w ich akredytowanym korpusie dyplomatycznym.

W szczególności, zgodnie z dekretem prezydenta Ilhama Alijewa, Fuad Muradov został mianowany przewodniczącym Państwowego Komitetu ds. Pracy z Diasporą w kwietniu tego roku. Po nominacji, Komitet Stanu odbył spotkania w wielu krajach w koordynacji z misjami dyplomatycznymi Azerbejdżanu za granicą, a także wprowadził nowości w zakresie centralizacji i diaspory oraz lobbingu.

Pierwsze wiadomości dotyczące decyzji w sprawie wspólnej działalności Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Komitetu Państwa zostały opublikowane na stronie Open.az.

AzPolnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *